אחריות חברתית במקדונלד’ס מתחילה בתזונה נבונה

חברות מסחריות רבות תורמות ותומכות בעמותות נזקקות, מקדונלד’ס ישראל נמנית עימן, אבל מאמינה שאחריות חברתית מתחילה בראש ובראשונה בשיפור של מוצרי החברה תוך חיפוש מתמיד אחר טובת לקוחותיה. זו התרומה הגדולה ביותר שגוף מסחרי יכול להעניק ללקוחותיו.

מיום הקמתה תורמת ותומכת מקדונלד'ס ישראל בגופים, עמותות וארגונים למען אוכלוסיות נזקקות. כיום מקדונלד'ס ישראל תורמת ארוחות באופן שוטף לארגון נכי ישראל, ילדים בסיכון, נשים במצוקה, ארגון לתת, האגודה למלחמה בסרטן, ועוד.

יחד עם זאת אנחנו מאמינים שאחריות חברתית מתחילה בראש ובראשונה בשיפור מתמיד של התפריט המוגש במסעדות, במטרה להפוך את כל הארוחות המוגשות במסעדות למאוזנות ובריאות ובהתאמה לכל קהל.

אנחנו משפרים את מרכיבי הארוחות, על מנת שיתאימו לכל תקנה או המלצה לתזונה נבונה של ה- FDA  ומשרד הבריאות הישראלי. תוך מספר שנים הצלחנו להוביל צעדים משמעותיים שיוצרים יחד את מהפכת הבריאות והתזונה הנבונה בסניפי מקדונלד‘ס ברחבי הארץ.

 • באמצעות שמן קנולה מיוחד לטיגון, איכותי כמו שמן זית  הפחתנו כמעט ל-0 את שומן הטראנס והורדנו2/3 מכמות שומן הרווי במוצרים.
 • הפחתנו את כמות הנתרן במוצרים בעשרות אחוזים לרמה המומלצת והבריאה - 300 מ"ג נתרן ל 100 גרם .
 • הפחתנו את אחוזי השומן בכל הרטבים
 • אצלנו תמצאו 100 גרם ירקות במרבית הארוחות כך שבעצם כמות הירקות הטריים הנמכרת ברשת ( ללא הצ׳יפס) גדולה מכמות בשר הבקר.
 • במקדונלד׳ס אפשרויות בחירה מגוונות כך שכל אחד יכול לבחור את הארוחה שלו בהתאם להרכב הקלורי אותו הוא רוצה לצרוך.
 • הפחתנו את השומן בבשר בחצי מ 18%-20% ל 9%-10%. הבשר שלנו הוא בשר רזה - איכותי יותר, יקר יותר, לא מעובד, ללא תוספים וכשר.
 • הארוחות שלנו מאוזנות ועומדות בהמלצה לאכול בארוחה כשליש מכמות הקלוריות המומלצות ביום.
 • מקדונלד׳ס ישראל היא הראשונה בעולם עם סימון ערך תזונתי על המוצרים.
 • בכל הפרסומים שלנו כולל מסכי התפריט, אנחנו לא מציגים משקה ממותק.
 • ארוחות ילדים מגוונות- בשר, דג, עוף על הגריל, עוף מטוגן ומקלוני תירס עם קינוח בריא-  חטיפי גזר או סקוויז טבעי מבננה ותפוחים.
 • 80% מספקי הרשת הם יצרניים מקומיים. מקדונלד'ס ישראל איננה יצרנית מזון, אלא צרכנית ענקית ויכולה להכתיב ליצרנים שינויים לשיפור בריאות המזון. זה בעצם מה שעשינו בעשר השנים האחרונות.
 • אנחנו רשת המסעדות היחידה בעולם המקפידה לבצע מעקב מתמיד אחר איכות השמן בעזרת מדיד אלקטרוני אשר מודד את כמות החומרים המזיקים בשמן. השמן מוחלף עפ"י סטנדרט אירופאי שקובע את האחוז המותר של אותם מזיקים.
 • כל הארוחות המוגשות במקדונלד׳ס ישראל עומדות בתקן הבריאות המחמיר בעולם וזוכות לדירוג הבריאות הטוב ביותר, עפ"י משרד הבריאות הבריטי.

תקנות משרד הבריאות האנגלי

בשנת 2007 פרסם משרד הבריאות האנגלי מדד אובייקטיבי לאיכות ובריאות מזון. מדד זה אומץ כאמנה מחייבת ע“י כל חברות המזון המובילות בעולם, ביניהן: נסטלה, יוניליבר, קראפט ועוד. המדד מבוסס על נוסחה, הנותנת ניקוד לערכים התזונתיים המצויינים על גבי אריזות המזון. הציון 0 מהווה את התוצאה הטובה ביותר מבחינה בריאותית, וככל שהציון גבוה יותר - המוצר פחות בריא.

מקדונלד‘ס ישראל גאה על כך, שכל הארוחות המוגשות במסעדותיה (ובראשן ארוחת מק רויאל וארוחת ילדים) מקבלות את הציון הבריאותי הגבוה ביותר -  0 (!)

מקדונלד’ס ישראל מברכת ותומכת בקידום חוקי הגבלה ובקרה על מוצרי מזון לא בריאים גם בישראל, זאת כל עוד המגבלות ייעשו על פי פרמטרים מדעיים ולא על פי דעות קדומות וסיסמאות. אנחנו בטוחים שהמוצרים שלנו עומדים בכל פרמטר מדעי נדרש, בבחינה של מזון בריא ומאוזן.

אנחנו במקדונלד׳ס נמשיך לקדם תזונה נבונה, ומקווים שהמהפכה התזונתית שלנו תשמש מודל לחיקוי ותהפוך לסטנדרט שיאומץ ע"י חברות נוספות בארץ ובעולם. 

 

דירוג המזון